Wycieczka do Pałacu Wiechlice – 23.10.2017

Dnia 23 października 2017 uczniowie klas 3 i 4TZ oraz 3 i 4TH w ramach projektu „Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego w Powiecie Zielonogórskim” uczestniczyli w wycieczce do czterogwiazdkowego hotelu Pałacu Wiechlice koło Szprotawy.

Pałac Wiechlice to piękny obiekt znajdujący się w otoczeniu zieleni i dużej winnicy. Oferuje on nie tylko noclegi i wyżywienie, ale również rozmaite zabiegi lecznicze i kosmetyczne. Jest prawdziwą perełką lubuskiego hotelarstwa i takim tytułem został uhonorowany w 2012r. Stylowe wnętrza i bogata historia pałacu, w którym rezydowały wojska pruskie, carskie oraz francuskie z Napoleonem na czele, stanowią dziś o unikalności tego ośrodka na mapie polskich atrakcji turystycznych.

Pałac Wiechlice łączy w sobie historyczny urok z nowoczesnym, ekologicznym luksusem. Gościom oferują pełen wachlarz atrakcji:
- 11 luksusowych apartamentów w części pałacowej
- 36 komfortowych pokoi w oficynie
- restauracje, piwniczkę winną i bibliotekę pałacową
- salę balowo – konferencyjną mogącą pomieścić do 300 osób na konferencje i do 200 osób na wesela
- centrum Spa & Wellness
- kryty basen o powierzchni 60m2
- strefę saun
- profesjonalną siłownię i salę fitness oraz sprzęty wyszczuplające
- gabinety masażu i odnowy biologicznej
- gabinety kosmetyczne i zabiegowe (w tym także gabinety medycyny estetycznej)
- Golf Driving Range i tor łuczniczy
- boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw
- wypożyczalnię rowerów i sprzętu sportowego
- wielohektarowy park z ponad 200- letnim drzewostanem, winnicą i stawem rybnym
- staw wędkarski
- plac zabaw i sala dla dzieci

Goście mają do dyspozycji cztery stylowe sale restauracyjne, w których są serwowane potrawy łączące tradycyjną kuchnię polską z kuchnią śródziemnomorską. Doświadczeni szefowie kuchni i pałacowi kucharze z najwyższą starannością przygotowują posiłki dopasowane do gustów,oczekiwań i wymogów gości. Zawsze świeże surowce pochodzą z najlepszych w regionie gospodarstw ekologicznych.

Pałac Wiechlice zrobił na nas wszystkich wielkie wrażenie. Byliśmy zadowoleni, że mogliśmy zobaczyć „od zaplecza” tak piękny i niepowtarzalny obiekt!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz