Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

 

16 kwietnia 2014 r. ogłoszono wyniki eliminacji okręgowych Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

Celem Olimpiady jest:

  • zainteresowanie młodzieży tematyką innowacyjności, ze szczególnym naciskiem na nabycie praktycznych umiejętności związanych z dokonywaniem i zgłaszaniem projektów wynalazczych;
  • aktywizacja twórczego myślenia;
  • edukacja o charakterze badawczym, usprawniającym, konstrukcyjnym oraz technologicznym.

Uczeń klasy III Technikum Mechatronicznego, Adam Śledź został laureatem eliminacji II stopnia w kategorii P – pomoc dydaktyczna. W kategorii tej zadanie  stanowi wykonanie modelu fizycznego lub cyfrowego urządzenia, zjawiska fizycznego: prototypu maszyny lub jej podzespołu, schematów procesów technicznych lub technologicznych; filmów naukowych (dydaktycznych) przydatnych w danej szkole lub zespole szkół w procesie nauczania. Adam wykonał „Makietę sygnalizacji świetlnej na Rondzie PCK w Zielonej Górze”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.