Druga grupa w Hiszpanii

Druga grupa młodzieży rozpoczęła praktykę zawodową w Hiszpanii w ramach projektu ”Model praktyk zawodowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie opracowany w oparciu o doświadczenia partnera z Hiszpanii”

W dniu 1 maja 2014 roku godzinie  10.00 po czułym pożegnaniu z rodzicami rano grupa dziesięciorga uczniów i dwie nauczycielki: panie Regina Kaszubska oraz Jolanta Cios- Góralczyk wyruszyła w podróż do Hiszpanii celem odbycia praktyki zawodowej.

Podróż nie należała do łatwych, ponieważ po dotarciu busami do Berlina, trzeba było skorzystać z Easy Jeta, aby dotrzeć do hiszpańskiej Malagi dopiero ok. godziny 19.00. Tam grupę Polaków powitał Joaquin Guadix.  Następnie wszyscy udali się do miejscowości zakwaterowania i pracy tj. do Bazy.
Pracę Polacy rozpoczęli już dnia 2 maja, jako że Hiszpanii nie był on dniem wolnym od pracy.

Dwie uczennice Technikum Hotelarstwa: Ragus Weronika i Kubiak Natalia oraz uczeń Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych Oskar Synowiec zostali zatrudnieni w Hotel Reastaurante ABADI.

Uczennica specjalizująca się w usługach gastronomicznych Harmider Monika pracuje w barze-kawiarni Cafeteria – Bar przy hotelu Hostal Venta del Sol. W tym hotelu praktykę odbywa również uczennica Technikum Hotelarskiego Malwina Olszewska. Pozostałe osoby pracują w różnych miejscach zlokalizowanych na terenie miejscowości Baza

Sum Sylwia uzyskała prace w bardzo oryginalnie zbudowanym hotelu Hospederia Troglodita Cuevas. Masiul Aleksandra natomiast odbywa praktykę hotelarską w Hotel Ciudad Anabel.

Trzej uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej natomiast ze względu na specyfikę swojego zawodu pracują w zupełnie odmiennym charakterze. Bartek Hofman praktykuje w biurze podróży Bastiviajes SLU, a jego kolega- Sebastian w Halon Vijajes, SAU.  Natomiast Wiktor Germaniuk trafił do Miejskiego Biura Informacji Turystycznej dla miasta Baza, co w dźwięcznym hiszpańskim brzmi bardzo atrakcyjnie jako: Officina Minicipal de Turismo de Baza.

Pierwsze dni to oczywiście czas aklimatyzacji w już niemal tropikalnej aurze południowego wybrzeża Hiszpanii. To także okres adaptacji do nowych warunków życia i pracy. Hiszpania przywitała Polaków nie tylko spiekotą, ale zabawą i rozrywką: w pierwszych dniach maja bowiem obchodzone jest tam bardzo hucznie i wesoło Święto Krzyża.

GALERIA ZDJĘĆ

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.