Konkursy

Info Star

Termin: październik
Organizator: CPI, ZG PTI
Kontakt: cpi@cpi.com.pl
www.info-star.pl/

Najbardziej prestiżowy, środowiskowy konkurs INFO-STAR powstał w 1993 roku z inicjatywy szefa Centrum Promocji Informatyki Andrzeja Jabłońskiego i organizatora targów Komputer Expo Sławomira Majmana. Od 2009 roku współorganizatorem konkursu jest Polskie Towarzystwo Informatyczne. Celem konkursu Info Star jest nagradzanie osób legitymujących się spektakularnymi dokonaniami w branży teleinformatycznej.

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr”

Termin: wrzesień
Organizator: Oddział Kujawsko-Pomorski PTI
Lokalizacja: WMiI UMK Toruń
Kontakt: Anna Beata Kwiatkowska
http://www.bobr.edu.pl

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

Ogólnopolskie Akademickie Mistrzostwa w Programowaniu Zespołowym

Termin: listopad
Organizator: Oddział Wielkopolski PTI, Instytut Informatyki Politechniki Poznańskiej
Lokalizacja: Politechnika Poznańska
Kontakt: amppz@cs.put.poznan.pl
http://amppz.cs.put.poznan.pl

 

TIK?-TAK!

(Konkurs Informatyczny „Technologie Informacyjno-Komunikacyjne?- TAK!”)

Termin: maj
Organizator: PB ECDL
Kontakt: Beata Chodacka
http://www.tik-tak.eecdl.pl/

Celem Konkursu jest rozwijanie zainteresowań informatycznych i przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w zinformatyzowanym społeczeństwie. Udział w grze umożliwia uczniom sprawdzenie własnej wiedzy i umiejętności informatycznych, pozwala też wyłonić i wspierać uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu swych informatycznych zainteresowań. Konkurs polega na odpowiadaniu on-line na pytania z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Zadaniem uczniów jest zaprojektowanie w dowolnym programie graficznym okładki zeszytu szkolnego. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mają przedstawić graficznie, w jaki sposób urządzenia mobilne (telefony komórkowe, smartfony, tablety) mogą być przydatne w nauce, w szkole oraz w rozwijaniu własnych zainteresowań. 

 

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Programów Szachowych

Termin: wrzesień
Organizator: Oddział Łódzki PTI
Lokalizacja:
Kontakt: Maciej Szmit
mpps.maciej.szmit.info/current.htm