RD

Ten użytkownik nie wpisał jeszcze żadnych informacji o sobie.

Wpisy RD

turniej_lol_2018_gracze1

Turniej League of Legends

Za nami finał, który odbył się w dniu 20.03.2018. Osiem drużyn walczyło o zwycięstwo :

2137 – 3TL
Dzikie węże – 2TI
Memes For Feed – 1TIE
Tęczowe Kucyki Mocy – 4TM
Zdani Na Siebie – 2TM
IT Team – 2TI
Zdolna Młodzież – 3TI
Zmarli w Butach – 4TI
Ostateczne wyniki turnieju:
I miejsce IT Team
II miejsce Zdolna Młodzież
III miejsce Tęczowe Kucyki Mocy

Chcielibyśmy podziękować za tak duże zainteresowanie i zaangażowanie wszystkim widzom i graczom.

Za rok mamy nadzieję zorganizować kolejny turniej !

Gratulujemy wszystkim drużynom !

Zamieszczamy link do strony na której znajdziecie informacje na temat m.in. rozegranych meczów, statystki: http://bit.ly/2Gb0wIx

wycieczka_Berlin_2018_07

Informatycy w Berlinie

21 marca 2018 r. uczniowie z CKZiU w Sulechowie uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Berlina. Głównym celem wycieczki była wizyta w Muzeum Gier Komputerowych oraz wizyta w Niemieckim Muzeum Techniki w Berlinie.

Podczas wizyty w Muzeum Gier Komputerowych uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w nietypowej lekcji informatyki, która pozwoliła im zapoznać się z historią rozwoju oprogramowania użytkowego na przykładzie gier komputerowych. Ponadto młodzież mogła zaobserwować działanie gier komputerowych na różnych platformach sprzętowych oraz przebieg zmian w możliwościach sprzętu, w szczególności w zakresie grafiki oraz szybkości przetwarzania informacji.
Z kolei Niemieckie Muzeum Techniki zachwyciło uczniów bogatą ekspozycją w zakresie techniki komunikacji, informatyki, energii, transportu oraz żeglugi wodnej i powietrznej.

W programie wycieczki nie zabrakło też czasu na zwiedzanie najważniejszych zabytków Berlina. Obowiązkowym punktem był Reichstag, Brama Brandenburska oraz pomnik Pomordowanych Żydów Europy: „Pomnik Holokaustu”, jak nazywa go większość Berlińczyków.
Młodzież zobaczyła też Czerwony Ratusz, słynną wieżę telewizyjną, oraz Zegar Światowy Urania – pokazujący aktualny czas w 24 strefach czasowych świata znajdujący się na Alexanderplatz.

Z relacji uczestników wynika, że Berlin jest wart podróży. Wycieczka do stolicy Niemiec wzbogaciła młodzież o nowe wiadomości, doświadczenia i dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Organizatorzy:
Alicja Kostańska, Maria Stańkowska, Halina Pacyna

programowanie

Jak zostać programistą webowym w 2018 roku? Jak zacząć, na co postawić?

Postanowienia noworoczne bywają różne, większość kończy się jednak podobnie. Przeważnie pod koniec stycznia. Wyjątkiem może być decyzja o nauce programowania, w szczególności witryn internetowych. To dobre postanowienie bez względu na okres roku. Jednym z powodów jest kwitnący rynek pracy dla web deweloperów, którzy mogą liczyć na ponadprzeciętne wynagrodzenie. Ostatnio mieliśmy w redakcji przyjemność rozmawiać z kolegą, który w dziewięć miesięcy nauczył się programować w technologiach webowych na tyle, że pozwoliło mu to zmienić ścieżkę kariery. Chcielibyście powtórzyć ten wyczyn?

Zanim sięgnięcie po książki, kursy albo samouczki, warto zrobić krok w bok i zastanowić się, co jest obecnie na topie.Technologie programistyczne zmieniają się szybko, …czytaj dalej

W dniu 08 listopada 2017 roku przeprowadzono XII Konkurs Informatyczny „Bóbr” dla uczniów szkół Ponadgimnazjalnych.

Zadaniem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

W konkursie uczestniczyło 26 uczniów klas średnich w czterech salach informatycznych na 26 stanowiskach komputerowych.

Najlepsze wyniki z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego uzyskali

Miejsce Imię i Nazwisko

Liczba punktów

1 Kacper Marciniak

2 Kamil Wiśniewski

3 Kacper Burda

III TI

4 Kacper Odwarzny

II TI

82,5

5 Radosław Pełka

6 Gracjan Schmidt

II TI

72,5

Zmiana w techniku informatyku

Dwa zamiast trzech egzaminów w techniku informatyku

… będzą dwie kwalifikacje kończące się egzaminem zawodowym teoretycznym oraz praktycznym. Kwalifikacje te są oznaczone symbolami: EE.08, EE.09 od nazwy grupy zawodów do siebie podobnych, czyli Elektryczno-Elektroniczny.

Kwalifikacja EE.08
Montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci.

Kwalifikacja EE.09

Programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych.

Absolwent technikum po zdaniu egzaminów z poszczególnych wyodrębnionych kwalifikacji w danym zawodzie otrzymuje dyplom technika.
Perspektywy zatrudnienia:
- serwisowanie sprzętu komputerowego,
- projektowanie i administrowanie stron WWW lub baz danych,
- jako administrator sieci komputerowych,
- jako osoba wdrażająca programy do firm,
- jako sprzedawca – konsultant w specjalistycznych sklepach komputerowych,
- jako osoba odpowiedzialna za dobieranie i konfigurowanie sprzętu i oprogramowania dla różnych zastosowań.

Absolwent technikum może podjąć pracę w zawodzie lub podjąć dalszą naukę na wyższych uczelniach.

Odnośnik do podstawy programowej opracowanej przez Ośrodek Rozwoju Edukacji

podstawa programowa w pliku pdf