programowanie

Jak zostać programistą webowym w 2018 roku? Jak zacząć, na co postawić?

Postanowienia noworoczne bywają różne, większość kończy się jednak podobnie. Przeważnie pod koniec stycznia. Wyjątkiem może być decyzja o nauce programowania, w szczególności witryn internetowych. To dobre postanowienie bez względu na okres roku. Jednym z powodów jest kwitnący rynek pracy dla web deweloperów, którzy mogą liczyć na ponadprzeciętne wynagrodzenie. Ostatnio mieliśmy w redakcji przyjemność rozmawiać z kolegą, który w dziewięć miesięcy nauczył się programować w technologiach webowych na tyle, że pozwoliło mu to zmienić ścieżkę kariery. Chcielibyście powtórzyć ten wyczyn?

Zanim sięgnięcie po książki, kursy albo samouczki, warto zrobić krok w bok i zastanowić się, co jest obecnie na topie.Technologie programistyczne zmieniają się szybko, …czytaj dalej

W dniu 08 listopada 2017 roku przeprowadzono XII Konkurs Informatyczny „Bóbr” dla uczniów szkół Ponadgimnazjalnych.

Zadaniem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

W konkursie uczestniczyło 26 uczniów klas średnich w czterech salach informatycznych na 26 stanowiskach komputerowych.

Najlepsze wyniki z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego uzyskali

Miejsce Imię i Nazwisko

Liczba punktów

1 Kacper Marciniak

2 Kamil Wiśniewski

3 Kacper Burda

III TI

4 Kacper Odwarzny

II TI

82,5

5 Radosław Pełka

6 Gracjan Schmidt

II TI

72,5

Zmiana w techniku informatyku

Dwa zamiast trzech egzaminów w techniku informatyku

… będzą dwie kwalifikacje kończące się egzaminem zawodowym teoretycznym oraz praktycznym. Kwalifikacje te są oznaczone symbolami: EE.08, EE.09 od nazwy grupy zawodów do siebie podobnych, czyli Elektryczno-Elektroniczny.

Kwalifikacja EE.08
Montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci.

Kwalifikacja EE.09

Programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych.

Absolwent technikum po zdaniu egzaminów z poszczególnych wyodrębnionych kwalifikacji w danym zawodzie otrzymuje dyplom technika.
Perspektywy zatrudnienia:
- serwisowanie sprzętu komputerowego,
- projektowanie i administrowanie stron WWW lub baz danych,
- jako administrator sieci komputerowych,
- jako osoba wdrażająca programy do firm,
- jako sprzedawca – konsultant w specjalistycznych sklepach komputerowych,
- jako osoba odpowiedzialna za dobieranie i konfigurowanie sprzętu i oprogramowania dla różnych zastosowań.

Absolwent technikum może podjąć pracę w zawodzie lub podjąć dalszą naukę na wyższych uczelniach.

Odnośnik do podstawy programowej opracowanej przez Ośrodek Rozwoju Edukacji

podstawa programowa w pliku pdf

20170323_094757

Festiwal Zawodów

23 marca w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbył się Festiwal Zawodów. W tym dniu mieliśmy zaszczyt gościć uczniów okolicznych gimnazjów. Mogli oni porozmawiać z nauczycielami oraz starszymi kolegami, którzy z pasją opowiadali o swoim zawodzie.

W dniu 28 listopada 2016 ogłoszono wyniki XI Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „BÓBR”.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

W tym roku udział w konkursie uczestniczyło uczniów w 7 pracowniach wyposażonych w komputery.

Po pełnych emocji eliminacjach, najlepsze wyniki w szkole osiągnęli:

Uczeń      Punkty
 Wisniewski Kamil     70,0