NIE TYLKO DLA MATURZYSTÓW

Pod tym adresem  znajdziecie ciekawe i niezbyt trudne ćwiczenia utrwalające słownictwo z różnych dziedzin. Trzeba kliknąć na „Deutsch üben”.

Viel Spaß!!!

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018

Witamy w nowym roku szkolnym. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia i samych szóstek z niemieckiego :)

Zachęcamy do odwiedzania naszej strony. Znajdziecie tutaj materiały do pracy na lekcjach przygotowane przez panie germanistki, jak również różne inne informacje dotyczące egzaminu maturalnego, dodatkowe ćwiczenia i wskazówki.

Viel Spaß!

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Prezentacje mechatroników z klasy 3 TEM

Co roku na lekcji „posługiwanie się językiem obcym w branży mechatronicznej” organizowany jest konkurs w klasach 3 technik mechatronik dotyczący mechatroniki „po niemiecku”. W tym roku uczniowie klasy 3 TEM mieli również okazję wykazać się swoimi umiejętnościami mechatronicznymi i językowymi. Za najlepszą i najciekawszą pracę uznano prezentację w wykonaniu Sebastiana Lisowskiego i Bartłomieja Czulińskiego. Wszystkie prace były ciekawe, wśród nich m. in. prezentacja Marcela Okuniewicza. Uczniowie dostali oceny za swoje prace, przy okazji gratulacje za ich zaangażowanie i chęć wykorzystania języka niemieckiego w swoim zawodzie.

Organizator konkursu: Wioletta Kuśnierek

Opublikowano Konkursy | Skomentuj

Rozstrzygnięcie „Konkursu przekładu literackiego”

We wtorek, 25. kwietnia br. odbył się Konkurs przekładu literackiego, w którym wzięło udział 12 uczniów klas 1, 2 i 3 technikum. Oto wyniki:

• I. miejsce – Zosia Kędzierzyńska z kl. 3 TL
  • II. miejsce – Wojciech Wasilewicz z kl. 1 TM
  • III. miejsce – Jakub Ostrowski z kl. 2 TZ

Gratulujemy zwycięzcom :)

KONKURS PRZEKŁADU LITERACKIEGO

Chętnych uczniów zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie przekładu literackiego. Konkurs polega na przetłumaczeniu fragmentu tekstu z języka niemieckiego na język polski – oczywiście można korzystać ze słowniczków.

Konkurs odbędzie się 25. kwietnia br. na 5 i 6 lekcji w sali 52. Zapisy przyjmują Panie germanistki.